• JAK SLUŽBA FUNGUJE?

Svoz žáků je na naší škole realizován již více jak 10 let. V roce 2015 byl Obcí Skořenice zakoupen nový automobil Ford Transit. Jedná se o devítimístný vůz. Žáky v ranních hodinách vyzvedne obecní automobil v blízkosti jejich bydliště a dopraví je do školní družiny, odkud je odpoledne opět rozváží domů.

ODKUD SVÁŽÍME?

Tato služba je nabízena všem, kteří bydlí v okruhu cca 6 km od Skořenic. Žáci z nejvzdálenějších obcí jezdí zpravidla ráno nejdříve a odpoledne se vrací nejpozději, tím se snažíme zachovat plynulost odjezdů. Ráno i odpoledne se jezdí v několika okruzích, zpravidla ve čtyřech až pěti. Pokud je to možné, okruhy se každoročně střídají, aby některé obce nebyly časově znevýhodněny. Paní řidička se snaží plně přizpůsobit požadavkům rodičů.

V posledních letech svážíme z krajních míst města Choceň a těchto obcí:

• Choceň
        • Bošín
        • Kostelecké Horky
        • Běstovice
        • Běstovice – Darebnice
        • Újezd u Chocně
        • Rájec
        • Koldín
        • Sudličkova Lhota
        • Mostek
        • Chleny
        • Chloumek

KOLIK A JAK SE ZA SVOZ PLATÍ?

Za svoz je aktuálně od 1. 2. 2023 účtováno 3,50 Kč za kilometr. Cena zahrnuje naftu, amortizaci a komfort služby. O výši a podmínkách rozhoduje Obec Skořenice. Výpočet probíhá vždy po konci měsíce, platí se zpětně. Peníze předá žák v kanceláři školy oproti příjmovému pokladničnímu dokladu. Výdaj za službu je závislý na vzdálenosti obce od školy.

KDO ZA ŽÁKY ZODPOVÍDÁ?

Za žáky ručí v čase odjezdu a příjezdu z určeného místa zákonní zástupci. Je na jejich uvážení, zda je dítě dostatečně připravené na samostatný přesun z domu na smluvené místo, nebo ho budou doprovázet.

SOUČASNÁ ŘIDIČKA

• P. Šedová (2014 – doposud)

Bližší informace Vám budou poskytnuty v kanceláři školy nebo na OÚ Skořenice.